Projekt pomocy osobom niesamodzielnym
Vinaora Visitors Counter

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj202
mod_vvisit_counterWczoraj713
mod_vvisit_counterTen tydzień915
mod_vvisit_counterOstatni tydzień2477
mod_vvisit_counterTen miesiąc6594
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc9622
mod_vvisit_counterWszystkie dni1132358

Hospicjum Św. Ojca Pio - Aktualności
Rekrutacja pielęgniarek PDF Drukuj Email
środa, 14 czerwca 2017 06:35

Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie w związku z planowanym rozpoczęciem projektu „Społeczność siłą rozwoju - rozwój usług opiekuńczych na terenie objętym LSR Ziemia Pszczyńska”, zaprasza do składania aplikacji na stanowisko: PIELĘGNIARKA/PIELĘGNIARZ

Treść ogłoszenia w załączniku

Formularz ofertowy

Całość ogłoszenia w zakładce Niesamodzielni RPO oraz w menu bocznym.


 
Chór "Lutnia" dla Hospicjum PDF Drukuj Email
czwartek, 08 czerwca 2017 06:51

Już w najbliższą niedzielę ok. 18tej w kościele p.w."Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Częstochowskiej" odbędzie się koncert charytatywny Chóru "Lutnia" na rzecz naszego hospicjum.
Podczas koncertu chóru usłyszymy pieśni religijne, muzykę gospel, muzykę Afryki Południowej, Ameryki Południowej, pieśni świeckie.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 
Rekrutacja opiekunów PDF Drukuj Email
poniedziałek, 05 czerwca 2017 18:00

Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie w związku z planowanym rozpoczęciem projektu „Społeczność siłą rozwoju - rozwój usług opiekuńczych na terenie objętym LSR Ziemia Pszczyńska”, zaprasza do składania aplikacji na stanowisko: OPIEKUNA/OPIEKUNKI OSOBY NIESAMODZIELNEJ

Treść ogłoszenia w załączniku

Formularz ofertowy

Całość ogłoszenia w zakładce Niesamodzielni RPO oraz w menu bocznym.


 
Opieka nad osobami niesamodzielnymi PDF Drukuj Email
niedziela, 04 czerwca 2017 22:00


Z radością informujemy, że podpisaliśmy umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego na realizację projektu pn. „Społeczność siłą rozwoju - rozwój usług opiekuńczych na terenie objętym LSR Ziemia Pszczyńska” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020  (Europejski Fundusz Społeczny).


Całkowita wartość projektu to kwota 724 563,50 złotych.

Dofinansowanie projektu z UE: 615 878,97 złotychOkres realizacji projektu: 3 lipca 2017 – 31 grudnia 2018 roku.


Projekt umożliwi nam objęcie opieką osób niesamodzielnych, zależnych, starszych w ich domach. Będzie to łącznie 33 osoby z terenów wiejskich powiatu pszczyńskiego (bez miasta Pszczyna), Bieruń, Bojszowy, Wyry, Orzesze, Ornontowice. Pomoc ta jest kompleksowa i całkowicie bezpłatna. Opieka sprawowana jest w okresach 3 miesięcznych. Maksymalny czas opieki dla jednej osoby niesamodzielnej to pól roku.


ZAPRASZAMY DO ZGŁASZANIA OSÓB NIESAMODZIELNYCH DO OBJĘCIA OPIEKĄ W DOMACH

Pierwszy okres naboru: 5-26 czerwca 2017 r.


KTO MOŻE BYĆ OBJĘTY POMOCĄ ?

Bezpłatną pomocą objętych zostanie 33 mieszkańców, którzy ze względu na stan zdrowia są niesamodzielni. Opieka dotyczy również opiekunów faktycznych tych osób między innymi w postaci grup wsparcia.

Osoby niesamodzielne, które w ocenie skalą samodzielności Barthel otrzymały 20-65 punktów (kryterium weryfikowane na podstawie Karty oceny stanu klinicznego – załącznik nr 3);

Osoby pochodzące z terenów wiejskich powiatu pszczyńskiego (bez miasta Pszczyna), Bieruń, Bojszowy, Wyry, Orzesze, Ornontowice.


CO JEST POTRZEBNE DO ZGŁOSZENIA?

Należy spełnić powyższe warunki oraz dostarczyć w wyznaczonym terminie do siedziby Hospicjum następujące dokumenty:

  • ·wypełniony formularz zgłoszeniowy (załącznik nr 1); - tu musi być info o dochodzie
  • ·Skierowania do objęcia opieką (załacznik nr 2);
  • ·Karty oceny skali Barthel (załącznik nr 3);
  • ·Oświadczenia o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych (załącznik nr 4).
  • ·Opcjonalnie – zaświadczenia o niepełnosprawności

Skierowanie i Karta oceny stanu klinicznego wystawiona powinna być przez lekarza POZ lub lekarza ubezpieczenia zdrowotnego udzielającego świadczeń w szpitalu oraz wypis ze szpitala. Skierowanie i Kartę należy wydrukować (załącznik nr 1 i załącznik 2 dostępne poniżej) i przekazać lekarzowi kierującemu.


JAKIE WSPARCIE MOŻNA UZYSKAĆ ?

Usługi opiekuńcze realizowane będą od 3 lipca 2017 r.

Po przyjęciu zgłoszonej osoby powoływany jest zespól do opieki w skład którego wchodzi pielęgniarka, opiekun, psycholog, terapeuta lub osoba przeszkolona do udzielania wsparcia psychologicznego, rehabilitant.

W trakcie pierwszej wizyty określany jest harmonogram pomocy, plan.

Pomoc psychologiczna i rehabilitacyjna jest pomocą zależną od potrzeb. Przewidywane są maksymalnie dwie wizyty specjalistyczne na miesiąc.

Możliwe są wszelkie konsultacje telefoniczne oraz w siedzibie Hospicjum.

Tworzona jest grupa wsparcia dla opiekunów faktycznych osób niesamodzielnych.

Dla każdego pacjenta świadczenia udzielane będą w zakresie i formie adekwatnej do jego stanu zdrowia i indywidualnych potrzeb zdiagnozowanych przez zespół.

Czas objęcia opieką ustala się na 3 miesiące z możliwością przedłużenia o kolejny 3 miesiące.


JAKI JEST CEL PROJEKTU?

Celem głównym projektu jest ułatwianie dostępu do przystępnych, niedrogich, trwałych oraz wysokiej jakości usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych świadczonych w miejscu zamieszkania. Celem szczegółowym jest wzrost dostępności i jakości usług społecznych zapobiegających ubóstwu i wykluczeniu społecznemu na całym obszarze LSR Ziemia Pszczyńska (LSR ZP). Założeniem działań projektu jest wzrost dostępności
i wyrównania dysproporcji terytorialnych w zakresie usług społecznych przekładający się na wzmocnienie kapitału społecznego woj. śląskiego.


KTO ZA TO ZAPŁACI?

Objęcie opieką osób niesamodzielnych i ich opiekunów formalnych jest bezpłatne dla odbiorców. Projekt jest finansowany do 31.12.2018 roku w 93% ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków publicznych.


KONTAKT I DOSTĘP DO INFORMACJI MOŻLIWY JEST POPRZEZ:

  • biuro Hospicjum św. Ojca Pio ul. M.Skłodowskie-Curie 1, 43-200 Pszczyna
  • stronę internetowej Hospicjum www.hospicjumojcapio.pless.pl w zakładce Niesamodzielni
  • telefon: 32 7386262, 601243415


DOKUMENTY DO POBRANIA

 
Wichura zdobyła Olimp dla Hospicjum! PDF Drukuj Email
środa, 31 maja 2017 06:33

Artykuł pani Joanny Rozmus-Cader

Kiedy pojawił się plan szkolnego wyjazdu do Grecji, od razu padło pytanie czy można by było zdobyć tak przy okazji Olimp- dla Hospicjum:).  I tak narodził się pomysł, by poprzeszkadzać trochę Zeusowi i zmącić jego spokój na górze wszystkich Greków.

Pobudka 4 rano 15 maja, bo pół godziny później zamówione były taksówki, które wywiozły ośmiu wichurzan do Prionii, skąd po ciemku jeszcze, oświetlając sobie szlak światłem z czołówek wyruszyli w kierunku schroniska Refuge A. Po trzech godzinach wędrówki stawili się przed jego drzwiami, gdzie czekał na nich przewodnik i ratownik górski w jednym − Dionisos. Po krótkim odpoczynku wyruszyli już w dziewiątkę na pierwszy ze szczytów Olimpu − Skalę. Warto w tym miejscu dodać, że od samego początku wędrówki towarzyszyło wichurzanom pięć psów, jak się okazało, zaprzyjaźnionych ze schroniskiem, a wędrujących na Olimp codziennie razem z pierwszymi turystami.

Wspaniała tego dnia temperatura, która nie przekraczała na tych wysokościach 10 stopni Celsjusza, pozwoliła na sprawne pokonywanie wysokości. Łatwo nie było. Szlak monotonnie piął się przez cały czas dosyć ostro w górę, jednakże młodzi turyści byli doskonale przygotowani. Towarzyszący im również Ojciec Pio dodawał otuchy i energii. Niezwykłe widoki rozciągające się wokół były doskonałą motywacją do pokonywania kolejnych metrów wysokości.

Po dwóch godzinach i 20 minutach zdobyli Skalę − 2866 m. Radość ogarnęła wszystkich, tym bardziej, kiedy przewodnik zaproponował wyjście na kolejny szczyt − Skolio (2912 m.n.p.m.) Oczywiście bardzo ambitni wichurzanie chętnie przystali na propozycję i po kilkunastu minutach wędrowali znowu w górę, by stanąć jeszcze wyżej. Wspinaczka na Skolio we mgle, była kolejną majestatyczną przygodą, zwłaszcza jak ustępujące mgły odsłaniały niesamowite przepaści po północnej stronie góry. Wpis do księgi pamiątkowej, zdjęcie grupowe i nadszedł czas by schodzić, a raczej zjeżdżać w dół. Dionisos dzień wcześniej przeszedł ten szlak, by sprawdzić czy jest bezpiecznie i tym sposobem mogli wichurzanie bardzo sprawnie i szybko zjechać na swoich butach kilkaset metrów w dół w bardzo szybkim tempie.

Niesamowity przewodnik, używając drona z kamerą, nagrał spory odcinek drogi zjazdowej turystów. Drogę do schroniska pokonali w zaledwie 1,5 godziny. Tam posiłek, by nabrać sił, bo zostały dwie godziny zejścia na parking, gdzie czekały już taksówki.

Niesamowite przeżycie, radość ze zdobycia Olimpu, pokonanie swoich słabości, wiara we własne siły, widoki, które głęboko zapisały się w pamięci wichurzan − takie uczucia jawiły się na twarzach i w sercach turystów. Niezwykle dumni wichurzanie, którzy zdobyli kolejne szczyty dla Hospicjum, po tej wędrówce już wiedzą, że „wiara przenosi góry”. Legendarny Olimp został zdobyty.

Bardzo dziękują tym, którzy pomogli w realizacji tych planów i sfinansowali przewodnika!

Więcej informacji na temat działalności klubu na www.wichura-pszczyna.pl

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 70

KONKURS PLASTYCZNY

„Wolontariat-otwarte serca, otwarte dłonie"


Termin składania prac
do 2 października 2017


REGULAMIN KONKURSU


AKCJA ZDOBYWAMY SZCZYTY

1.05.2017-30.11.2017

REGULAMIN AKCJI

KARTA UCZESTNIKA - PDF

KARTA UCZESTNIKA - DOCHospicjum otrzymało dotację z Fundacji PKO Bank Polski na zakup ssaka niezbędnego do udzielania pomocy chorym.

DZIĘKUJEMY!


Ważne informacje

Data

20 Lutego 2018
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Euchariusz,
Eustachy,
Eustachiusz, Leon,
Ludmiła, Ludomiła,
Ostap, Siestrzewit
Do końca roku zostało 315 dni.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 

Hospicjum Św. Ojca Pio w Pszczynie
Copyright 2010.