Projekt pomocy osobom niesamodzielnym
Vinaora Visitors Counter

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj302
mod_vvisit_counterWczoraj218
mod_vvisit_counterTen tydzień973
mod_vvisit_counterOstatni tydzień2606
mod_vvisit_counterTen miesiąc8544
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc12895
mod_vvisit_counterWszystkie dni1156495

Hospicjum Św. Ojca Pio - Aktualności
Rekrutacja opiekunów PDF Drukuj Email
poniedziałek, 05 czerwca 2017 18:00

Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie w związku z planowanym rozpoczęciem projektu „Społeczność siłą rozwoju - rozwój usług opiekuńczych na terenie objętym LSR Ziemia Pszczyńska”, zaprasza do składania aplikacji na stanowisko: OPIEKUNA/OPIEKUNKI OSOBY NIESAMODZIELNEJ

Treść ogłoszenia w załączniku

Formularz ofertowy

Całość ogłoszenia w zakładce Niesamodzielni RPO oraz w menu bocznym.


 
Opieka nad osobami niesamodzielnymi PDF Drukuj Email
niedziela, 04 czerwca 2017 22:00


Z radością informujemy, że podpisaliśmy umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego na realizację projektu pn. „Społeczność siłą rozwoju - rozwój usług opiekuńczych na terenie objętym LSR Ziemia Pszczyńska” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020  (Europejski Fundusz Społeczny).


Całkowita wartość projektu to kwota 724 563,50 złotych.

Dofinansowanie projektu z UE: 615 878,97 złotychOkres realizacji projektu: 3 lipca 2017 – 31 grudnia 2018 roku.


Projekt umożliwi nam objęcie opieką osób niesamodzielnych, zależnych, starszych w ich domach. Będzie to łącznie 33 osoby z terenów wiejskich powiatu pszczyńskiego (bez miasta Pszczyna), Bieruń, Bojszowy, Wyry, Orzesze, Ornontowice. Pomoc ta jest kompleksowa i całkowicie bezpłatna. Opieka sprawowana jest w okresach 3 miesięcznych. Maksymalny czas opieki dla jednej osoby niesamodzielnej to pól roku.


ZAPRASZAMY DO ZGŁASZANIA OSÓB NIESAMODZIELNYCH DO OBJĘCIA OPIEKĄ W DOMACH

Pierwszy okres naboru: 5-26 czerwca 2017 r.


KTO MOŻE BYĆ OBJĘTY POMOCĄ ?

Bezpłatną pomocą objętych zostanie 33 mieszkańców, którzy ze względu na stan zdrowia są niesamodzielni. Opieka dotyczy również opiekunów faktycznych tych osób między innymi w postaci grup wsparcia.

Osoby niesamodzielne, które w ocenie skalą samodzielności Barthel otrzymały 20-65 punktów (kryterium weryfikowane na podstawie Karty oceny stanu klinicznego – załącznik nr 3);

Osoby pochodzące z terenów wiejskich powiatu pszczyńskiego (bez miasta Pszczyna), Bieruń, Bojszowy, Wyry, Orzesze, Ornontowice.


CO JEST POTRZEBNE DO ZGŁOSZENIA?

Należy spełnić powyższe warunki oraz dostarczyć w wyznaczonym terminie do siedziby Hospicjum następujące dokumenty:

 • ·wypełniony formularz zgłoszeniowy (załącznik nr 1); - tu musi być info o dochodzie
 • ·Skierowania do objęcia opieką (załacznik nr 2);
 • ·Karty oceny skali Barthel (załącznik nr 3);
 • ·Oświadczenia o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych (załącznik nr 4).
 • ·Opcjonalnie – zaświadczenia o niepełnosprawności

Skierowanie i Karta oceny stanu klinicznego wystawiona powinna być przez lekarza POZ lub lekarza ubezpieczenia zdrowotnego udzielającego świadczeń w szpitalu oraz wypis ze szpitala. Skierowanie i Kartę należy wydrukować (załącznik nr 1 i załącznik 2 dostępne poniżej) i przekazać lekarzowi kierującemu.


JAKIE WSPARCIE MOŻNA UZYSKAĆ ?

Usługi opiekuńcze realizowane będą od 3 lipca 2017 r.

Po przyjęciu zgłoszonej osoby powoływany jest zespól do opieki w skład którego wchodzi pielęgniarka, opiekun, psycholog, terapeuta lub osoba przeszkolona do udzielania wsparcia psychologicznego, rehabilitant.

W trakcie pierwszej wizyty określany jest harmonogram pomocy, plan.

Pomoc psychologiczna i rehabilitacyjna jest pomocą zależną od potrzeb. Przewidywane są maksymalnie dwie wizyty specjalistyczne na miesiąc.

Możliwe są wszelkie konsultacje telefoniczne oraz w siedzibie Hospicjum.

Tworzona jest grupa wsparcia dla opiekunów faktycznych osób niesamodzielnych.

Dla każdego pacjenta świadczenia udzielane będą w zakresie i formie adekwatnej do jego stanu zdrowia i indywidualnych potrzeb zdiagnozowanych przez zespół.

Czas objęcia opieką ustala się na 3 miesiące z możliwością przedłużenia o kolejny 3 miesiące.


JAKI JEST CEL PROJEKTU?

Celem głównym projektu jest ułatwianie dostępu do przystępnych, niedrogich, trwałych oraz wysokiej jakości usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych świadczonych w miejscu zamieszkania. Celem szczegółowym jest wzrost dostępności i jakości usług społecznych zapobiegających ubóstwu i wykluczeniu społecznemu na całym obszarze LSR Ziemia Pszczyńska (LSR ZP). Założeniem działań projektu jest wzrost dostępności
i wyrównania dysproporcji terytorialnych w zakresie usług społecznych przekładający się na wzmocnienie kapitału społecznego woj. śląskiego.


KTO ZA TO ZAPŁACI?

Objęcie opieką osób niesamodzielnych i ich opiekunów formalnych jest bezpłatne dla odbiorców. Projekt jest finansowany do 31.12.2018 roku w 93% ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków publicznych.


KONTAKT I DOSTĘP DO INFORMACJI MOŻLIWY JEST POPRZEZ:

 • biuro Hospicjum św. Ojca Pio ul. M.Skłodowskie-Curie 1, 43-200 Pszczyna
 • stronę internetowej Hospicjum www.hospicjumojcapio.pless.pl w zakładce Niesamodzielni
 • telefon: 32 7386262, 601243415


DOKUMENTY DO POBRANIA

 
Wichura zdobyła Olimp dla Hospicjum! PDF Drukuj Email
środa, 31 maja 2017 06:33

Artykuł pani Joanny Rozmus-Cader

Kiedy pojawił się plan szkolnego wyjazdu do Grecji, od razu padło pytanie czy można by było zdobyć tak przy okazji Olimp- dla Hospicjum:).  I tak narodził się pomysł, by poprzeszkadzać trochę Zeusowi i zmącić jego spokój na górze wszystkich Greków.

Pobudka 4 rano 15 maja, bo pół godziny później zamówione były taksówki, które wywiozły ośmiu wichurzan do Prionii, skąd po ciemku jeszcze, oświetlając sobie szlak światłem z czołówek wyruszyli w kierunku schroniska Refuge A. Po trzech godzinach wędrówki stawili się przed jego drzwiami, gdzie czekał na nich przewodnik i ratownik górski w jednym − Dionisos. Po krótkim odpoczynku wyruszyli już w dziewiątkę na pierwszy ze szczytów Olimpu − Skalę. Warto w tym miejscu dodać, że od samego początku wędrówki towarzyszyło wichurzanom pięć psów, jak się okazało, zaprzyjaźnionych ze schroniskiem, a wędrujących na Olimp codziennie razem z pierwszymi turystami.

Wspaniała tego dnia temperatura, która nie przekraczała na tych wysokościach 10 stopni Celsjusza, pozwoliła na sprawne pokonywanie wysokości. Łatwo nie było. Szlak monotonnie piął się przez cały czas dosyć ostro w górę, jednakże młodzi turyści byli doskonale przygotowani. Towarzyszący im również Ojciec Pio dodawał otuchy i energii. Niezwykłe widoki rozciągające się wokół były doskonałą motywacją do pokonywania kolejnych metrów wysokości.

Po dwóch godzinach i 20 minutach zdobyli Skalę − 2866 m. Radość ogarnęła wszystkich, tym bardziej, kiedy przewodnik zaproponował wyjście na kolejny szczyt − Skolio (2912 m.n.p.m.) Oczywiście bardzo ambitni wichurzanie chętnie przystali na propozycję i po kilkunastu minutach wędrowali znowu w górę, by stanąć jeszcze wyżej. Wspinaczka na Skolio we mgle, była kolejną majestatyczną przygodą, zwłaszcza jak ustępujące mgły odsłaniały niesamowite przepaści po północnej stronie góry. Wpis do księgi pamiątkowej, zdjęcie grupowe i nadszedł czas by schodzić, a raczej zjeżdżać w dół. Dionisos dzień wcześniej przeszedł ten szlak, by sprawdzić czy jest bezpiecznie i tym sposobem mogli wichurzanie bardzo sprawnie i szybko zjechać na swoich butach kilkaset metrów w dół w bardzo szybkim tempie.

Niesamowity przewodnik, używając drona z kamerą, nagrał spory odcinek drogi zjazdowej turystów. Drogę do schroniska pokonali w zaledwie 1,5 godziny. Tam posiłek, by nabrać sił, bo zostały dwie godziny zejścia na parking, gdzie czekały już taksówki.

Niesamowite przeżycie, radość ze zdobycia Olimpu, pokonanie swoich słabości, wiara we własne siły, widoki, które głęboko zapisały się w pamięci wichurzan − takie uczucia jawiły się na twarzach i w sercach turystów. Niezwykle dumni wichurzanie, którzy zdobyli kolejne szczyty dla Hospicjum, po tej wędrówce już wiedzą, że „wiara przenosi góry”. Legendarny Olimp został zdobyty.

Bardzo dziękują tym, którzy pomogli w realizacji tych planów i sfinansowali przewodnika!

Więcej informacji na temat działalności klubu na www.wichura-pszczyna.pl

 
Teatr dla Hospicjum PDF Drukuj Email
poniedziałek, 29 maja 2017 06:06

Nauczyciele i rodzice dzieci z przedszkola im. Misia Puchatka w Pszczynie wystawili spektakl "O pewnym Królewiczu" połączony z akcją na rzecz Hospicjum Ojca Pio w Pszczynie. W roli głównej wystąpił Bartosz Gajda z kabaretu Łowcy.B!

Reżyserią zajęła się Urszula Małysz. Sztuka powstała na podstawie tekstu Elżbiety Dobiji, a także wykorzystano fragmenty „Kabaretu na jednej nodze” Wandy Chotomskiej. Przedstawienie przeznaczono dla dzieci, ale dostarczyło wiele radości także dorosłym. Bo kto nie pamięta bohaterów baśni, takich jak Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Śpiąca Królewna czy Królewna Śnieżka? A kiedy bohaterki tych wszystkich bajek stają się kandydatkami na żonę dla bardzo kapryśnego królewicza Piotrusia, którego wspaniale zagrał Bartosz Gajda, to zabawa jest gwarantowana.


Wystąpili:
Królewicz Piotruś – Bartosz Gajda
Wróżka Jagoda – Marzena Stebel
Bajduś (przewodnik po Krainie Baśni) – Ireneusz Kulpa
Żona Bajdusia – Alicja Kulpa
Śpiąca Królewna/Matka Chrzestna – Gabriela Jonderko
Kopciuszek – Anna Jochemczyk
Czerwony Kapturek – Magdalena Lorenc
Wilk – Dawid Czeczot
Czarownica – Marzena Kobylarz
Rybak – Piotr Łapoń
Żona Rybaka – Urszula Małysz
Strażnik – Dagmara Ziebura
Królewna Śnieżka – Ewa Mazurkiewicz
Krasnale: Barbara Czernecka, Magdalena Lazar, Beata Szyszka, Karolina Szyszka, Joanna Uździło, Anna Hyski, Monika Szyszka

Oprawa muzyczna: Piotr Duda, Maria Faber

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim osobom zaangażowanym.

 
Wędrowanie w ramach akcji wraz z Klubem DIABLAK PDF Drukuj Email
środa, 24 maja 2017 06:51

Naszą akcję wspiera Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny DIABLAK.
Zachęcamy do skorzystania z zorganizowanych przez klub wycieczek.

HARMONOGRAM WYCIECZEK
WŁĄCZONYCH W AKCJĘ
„Zdobywamy Szczyty dla Hospicjum”

Poniższy harmonogram może ulegać modyfikacjom

Wycieczki:


 • 07.05.2017r. wycieczka rodzinna w Beskid Śląski
 • 14.05.2017r. wycieczka w Tatry
 • 11.06.2017r. wycieczka w Pieniny
 • 25.06.2017r. wycieczka rodzinna w Beskid Śląski
 • 16-20.07.2017r. Beskid Sądecki
 • sierpień 2017r. wycieczka w Tatry
 • 03.09.2017r. wycieczka na Babią Górę
 • 15.10.2017r.
 • październik 2017r. wycieczka rodzinna
 • 12.11.2017r.
 • listopad 2017r. wycieczka rodzinna

Wycieczki rodzinne adresowane są przede wszystkim do następujących grup wiekowych:

 • uczniowie 4-6 klasy szkoły podstawowej z rodzicem/ami
 • uczniowie 4-6 klasy szkoły podstawowej z opiekunem nauczycielem
 • udział młodszych uczestników należy ustalić z organizatorem
 • w wycieczce mogą wziąć udział turyści starsi, należy jednak pamiętać, że trasy dostosowane są pod rodziny z dziećmi.

Pozostałe wycieczki adresowane są do następujących grup adresatów:

 • uczniowie gimnazjów
 • uczniowie szkół ponadgimnazjalnych
 • dorośli turyści

Informacje o wycieczkach podawane z około miesięcznym wyprzedzeniem na stronie UKST DIABLAK http://www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl oraz na naszym profilu FB https://www.facebook.com/pg/ukst.diablak.pszczynaOrganizator zastrzega sobie możliwość zmiany celu wycieczki wraz z jej odwołaniem.


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 71

1 % dla Hospicjum


Jeśli jesteś emerytem, rencistą możesz przekazać swój 1% wypełniając prostą deklarację PIT OP

Pobierz tu PIT OP


JUŻ WKRÓTCE ROZPOCZĘCIE AKCJI ZDOBYWAMY SZCZYTY

1.05.2018-30.11.2018

REGULAMIN AKCJI

KARTA UCZESTNIKA - PDF

KARTA UCZESTNIKA - DOCHospicjum otrzymało dotację z Fundacji PKO Bank Polski na zakup ssaka niezbędnego do udzielania pomocy chorym.

DZIĘKUJEMY!


Ważne informacje

Data

26 Kwietnia 2018
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Artemon, Klaudiusz,
Klet, Marcelin,
Marcelina, Maria,
Marzena, Spycimir
Do końca roku zostało 250 dni.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 127 gości 

Hospicjum Św. Ojca Pio w Pszczynie
Copyright 2010.