Projekt pomocy osobom niesamodzielnym
Vinaora Visitors Counter

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj205
mod_vvisit_counterWczoraj218
mod_vvisit_counterTen tydzień876
mod_vvisit_counterOstatni tydzień2606
mod_vvisit_counterTen miesiąc8447
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc12895
mod_vvisit_counterWszystkie dni1156398

Hospicjum Św. Ojca Pio - Aktualności
Fastyn parfialny 2012 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 września 2012 06:42


W minioną niedzielę w parafii p.w. "Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Boskiej Częstochowskiej" odbył się festyn parafialny. Hospicjum nasze również uczestniczyło w tym festynie poprzez wystawienie własnego stoiska z ulotkami i myślami Ojca Pio. Można było również zasięgnąć porady na temat posługi hospicyjnej oraz zmierzyć sobie ciśnienie krwi. Do późnych godzin parafia tętniła życiem.

 
Światowy Dzień Hospicjum i Opieki Paliatywnej PDF Drukuj Email
środa, 12 września 2012 06:29


Światowy Dzień Hospicjum i Opieki Paliatywnej odbędzie się w drugą sobotę października 2012 r. W tym roku obchodzony jest pod hasłem „Living to the end - palliative care for an ageing population”. Niesie przesłanie, mówiące o tym, że do 2050 roku liczba osób w wieku 60 lat i więcej wzrośnie na świecie od 600 milionów do 2 bilionów. Ludzie w starszym wieku będą potrzebowali specjalistycznej opieki paliatywnej, zwłaszcza w krajach niezamożnych. Wzrost ten będzie również spowodowany wzrostem zachorowań na HIV. Jest to czas na propagowanie opieki hospicyjnej w naszych miejscowościach. W wielu hospicjach obchodzony jest równocześnie z sadzeniem żonkili, które zakwitną wiosną na Polach Nadziei.

 

List Hospicyjny 27/2012
Forum Hospicjów Polskich

 
Spotkanie we wrześniu PDF Drukuj Email
środa, 05 września 2012 06:29


Serdecznie zapraszamy na najbliższe hospicyjne spotkanie, które odbędzie się 11 września o godz. 17tej. Rozpoczęcie Mszą Świętą w Oratorium kościoła p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Boskiej Częstochowskiej.

 
Pielgrzymka cd... PDF Drukuj Email
poniedziałek, 20 sierpnia 2012 16:36


I już po pielgrzymce... Pogoda dopisała nam wspaniale. Tak jak ustaliliśmy w sobotę po Mszy Świętej wyruszyliśmy do Rud Raciborskich, gdzie podziwialiśmy wspaniały pocysterski zespół klasztorno-pałacowy. Po przekazaniu kompleksu w roku 1998 Diecezji Gliwickiej w ciągu zaledwie 14 lat zabytek ten z ruin został przywrócony do pełnej funkcjonalności. Obecnie zwiedzać można nie tylko kościół, w którym podziwiać i adorować można obraz Matki Boskiej Pokornej, ale również klasztor i pałac z ich przepięknie odrestaurowaną architekturą. Wokół kompleksu rozciąga się piękny park. Całość wciąż jest odnawiana.Z Rud wyruszyliśmy do Raciborza. Zwiedziliśmy Zamek Piastowski oraz zabytkowy rynek z dwoma kościołami. Na terenie zamku odwiedziliśmy kaplicę książęcą oraz odnowioną część zamku, w której mieści się galeria sztuki, eksponaty kultury, folkloru i fauny ziemi raciborskiej. Ulicami Raciborza wędrowaliśmy w małych grupach, by po krótkiej przerwie ruszyć dalej do Pszowa z jego Sanktuarium Matki Bożej Uśmiechniętej. Spędziliśmy czas na indywidualnej modlitwie i wspólnych pieśniach Maryjnych. Z Pszowa już niedaleko było do Turzy. Turza to niewielka miejscowość na południu Śląska nazywana również Śląską Fatimą. Tutaj jak tysiące pielgrzymów przed nami mogliśmy pokłonić się Matce Boskiej Fatimskiej. Odprawiliśmy Drogę Krzyżową i uczestniczyliśmy w wieczornej Mszy Świętej.

Z Turzy śpiewając i dziękując Bogu za przeżycia dnia szczęśliwie wróciliśmy do domów.

Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć.

 

Więcej…
 
Pielgrzymka PDF Drukuj Email
czwartek, 16 sierpnia 2012 06:14


Trwają ostatnie przygotowania do pielgrzymki hospicyjnej. 18 sierpnia po porannej Mszy świętej o 9.00 wyjeżdżamy z parkingu obok Kościoła p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego. W pierwszej kolejności zwiedzimy pocysterski zespół pałacowo-klasztorny w Rudach Raciborskich, potem Racibórz i Turza...

 
« pierwszapoprzednia61626364656667686970następnaostatnia »

Strona 61 z 71

1 % dla Hospicjum


Jeśli jesteś emerytem, rencistą możesz przekazać swój 1% wypełniając prostą deklarację PIT OP

Pobierz tu PIT OP


JUŻ WKRÓTCE ROZPOCZĘCIE AKCJI ZDOBYWAMY SZCZYTY

1.05.2018-30.11.2018

REGULAMIN AKCJI

KARTA UCZESTNIKA - PDF

KARTA UCZESTNIKA - DOCHospicjum otrzymało dotację z Fundacji PKO Bank Polski na zakup ssaka niezbędnego do udzielania pomocy chorym.

DZIĘKUJEMY!


Ważne informacje

Data

26 Kwietnia 2018
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Artemon, Klaudiusz,
Klet, Marcelin,
Marcelina, Maria,
Marzena, Spycimir
Do końca roku zostało 250 dni.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 124 gości 

Hospicjum Św. Ojca Pio w Pszczynie
Copyright 2010.