Projekt pomocy osobom niesamodzielnym
Vinaora Visitors Counter

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj144
mod_vvisit_counterWczoraj433
mod_vvisit_counterTen tydzień2241
mod_vvisit_counterOstatni tydzień2257
mod_vvisit_counterTen miesiąc5927
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc10432
mod_vvisit_counterWszystkie dni1122069

Hospicjum Św. Ojca Pio - Aktualności
30-lecie Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie PDF Drukuj Email
środa, 14 marca 2012 07:04


Minęło już 30 lat istnienia Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie. W czasie spotkania kończącego rok jubileuszowy po wspólnej Mszy Świętej mogliśmy poznać źródła powstania hospicjum w Krakowie. Przedstawiono nam wspaniałe historyczne postacie, dzięki posłudze i postawie życiowej, których rozrastała się w sercach wielu Krakowian potrzeba dawania siebie innym. Zobaczyliśmy jak ważne są nasze własne życiowe postawy i wybory, a także co w życiu tak na prawdę ma wartość. Wśród wspaniałych prekursorów myśli hospicyjnej w Krakowie wymieniono Ks. Kardynała Stefana Sapiehę, którego dzieła miłosierdzia budowały postawy wielu osób, Stanisława Kownackiego krakowskiego lekarza prowadzącego pierwszy "oddział" hospicyjny. Zwrócono również uwagę na ogromny wpływ prac Synodu Krakowskiego powołanego przez Ks. Kardynała Karola Wojtyłę i prac nad dokumentami "Apostolstwo Miłości" i "Duszpasterstwo Chorych" na powstanie Hospicjum św. Łazarza.

 
Jest nadzieja ! PDF Drukuj Email
poniedziałek, 12 marca 2012 16:05


Na marcowym spotkaniu Forum Hospicjów Polskich otrzymaliśmy pokrzepiające wiadomości na temat przygotowywanych zmian do ustawy o działalności leczniczej, budzącej w dotychczasowej swej postaci ogromne wątpliwości wśród hospicjów i innych organizacji pożytku publicznego. Na ręce Jolanty Stokłosy - Prezes Forum, spłynęło pismo z Ministerstwa Zdrowia w tej sprawie.

Podczas spotkań podkreślaliśmy wielokrotnie pojawianie się w prawodastwie niepokojących tendencji do patrzenia na sprawy ludzi poprzez pryzmat machiny gospodarczej, a także zysku. U podstaw działalności takich organizacji jak hospicja jest bezinteresowna pomoc ludziom znajdującym się w trudnej życiowej sytuacji, a tej pomocy nie da się w żaden sposób przeliczyć. Ufamy, że wracając stale do korzeni naszej misji nie popadniemy w rutynę i komercjalizację, a państwo będzie wspierać działalność nie dla zysku.

 
Walne zebranie PDF Drukuj Email

13 marca br. po Mszy Św. o godz. 17tej odbędzie się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia.
Szczegółowe informacje w siedzibie Stowarzyszenia.
Wszystkich członków serdecznie zapraszamy.

 
Zagrożenie dla działalności hospicjów ! PDF Drukuj Email
wtorek, 28 lutego 2012 17:59

Zagrożenie dla działalności hospicjów po wejściu w życie ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 roku o działalności leczniczej.

Nowe regulacje uniemożliwią po 1 lipca 2012 r. (ostateczny termin na dokonanie zmian) działalność wielu z 150 stowarzyszeń i podmiotów kościelnych prowadzących hospicja oraz 350 placówek Caritasu zajmujących się chorymi przewlekle i dziećmi niepełnosprawnymi, a także takich organizacji jak „Lekarze Nadziei”. Aby tego uniknąć, potrzebna jest jak najszybsza nowelizacja trzech artykułów wprowadzonej ustawy.

Z dzisiejszych doniesień radiowych wynika, że Minister Zdrowia już zadeklarował dokonanie zmian w ustawie do 30 czerwca br. Na oficjalnych stronach rządowych niestety nie znaleźliśmy jeszcze potwierdzenia.

 

Więcej…
 
Jesteśmy na facebooku :-) PDF Drukuj Email
wtorek, 14 lutego 2012 06:34


Jesteśmy obecni na portalu społecznościowym Facebook. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony: Hospicjum na facebooku

 
« pierwszapoprzednia61626364656667686970następnaostatnia »

Strona 64 z 70

KONKURS PLASTYCZNY

„Wolontariat-otwarte serca, otwarte dłonie"


Termin składania prac
do 2 października 2017


REGULAMIN KONKURSU


AKCJA ZDOBYWAMY SZCZYTY

1.05.2017-30.11.2017

REGULAMIN AKCJI

KARTA UCZESTNIKA - PDF

KARTA UCZESTNIKA - DOCHospicjum otrzymało dotację z Fundacji PKO Bank Polski na zakup ssaka niezbędnego do udzielania pomocy chorym.

DZIĘKUJEMY!


Ważne informacje

Data

20 Stycznia 2018
Sobota
Imieniny obchodzą:
Dobiegniew, Fabian,
Sebastian
Do końca roku zostało 346 dni.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 84 gości 

Hospicjum Św. Ojca Pio w Pszczynie
Copyright 2010.