Projekt pomocy osobom niesamodzielnym
Vinaora Visitors Counter

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj44
mod_vvisit_counterWczoraj245
mod_vvisit_counterTen tydzień1211
mod_vvisit_counterOstatni tydzień1239
mod_vvisit_counterTen miesiąc3999
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc10899
mod_vvisit_counterWszystkie dni1101484

Hospicjum Św. Ojca Pio - Aktualności
Gość ze Sri Lanki PDF Drukuj Email
czwartek, 18 sierpnia 2011 17:21

Gościem naszego ostatniego, sierpniowego spotkania hospicyjnego był ksiądz Mariusz Michalik misjonarz ze Sri Lanki. Podczas spotkania ksiądz Mariusz opowiadał nam o misjach, kulturze, obyczajach i życiu mieszkańców Sri Lanki. Pod opieką księdza Mariusza znajdują się młodzi chłopcy uczęszczający do szkoły katolickiej. To dla nich ksiądz stara się w Polsce, a także wszędzie gdzie przebywa, pozyskać środki na utrzymanie. Podczas ostatniego pobytu w Polsce otrzymał sto par nowych butów dla swoich podopiecznych, a także leki i inne niezbędne przedmioty, które w kontenerze powędrowały statkiem na wyspę. Czternastu chłopców zostało również adoptowanych na odległość. Wielkim osiągnięciem jest także wybudowanie nowej kaplicy przy szkole.
Rozmowa z księdzem pozwoliła nam na nowo spojrzeć na kwestie ewangelizacji, miejsca kościoła w świecie, a także roli każdego z nas.

Wielkie Bóg zapłać księże Mariuszu!

 
Zostań wolontariuszem ! PDF Drukuj Email
czwartek, 11 sierpnia 2011 08:39


Nasze hospicjum poszukuje wolontariuszy !
Jeśli tylko dysponujesz czasem i pragniesz pomagać serdecznie Cię zapraszamy ! W ulotce przeczytasz więcej informacji, a także w zakładce Wolontariat.

 
Już zbliża się sierpniowe spotkanie ! PDF Drukuj Email
piątek, 05 sierpnia 2011 06:19

Zapraszamy wszystkich chętnych na nasze comiesięczne spotkanie hospicyjne, które odbędzie się 9 sierpnia o godz. 17tej. Rozpoczęcie jak zwykle Mszą Świętą w Oratorium kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

Na spotkanie w sposób szczególny zapraszamy chętnych do włączenia się do naszej wspólnoty i posługi. Więcej przeczytasz w zakładce Wolontariat.

 
Lipcowe spotkanie wolontariuszy PDF Drukuj Email
czwartek, 04 sierpnia 2011 16:45

12 lipca w siedzibie hospicjum odbyło się comiesięczne spotkanie wolontariuszy i osieroconych rodzin. Spotkanie jak zwykle było poprzedzone Mszą Świętą, którą celebrował ojciec Jarosław Duraj SJ w Oratorium kościoła. Na spotkaniu mieliśmy okazję posłuchać o misjach w Chinach, w których uczestniczy ojciec Jarosław, a także zobaczyliśmy relacje z życia misjonarzy w Brazylii i Kamerunie. Z przekazanych relacji misjonarzy mogliśmy doświadczyć ogromnej mocy Ducha Świętego działającego w świecie.

 
Koncert zespołu AVOCADO PDF Drukuj Email
sobota, 30 lipca 2011 07:52


2 czerwca o godzinie 19tej w Pszczyńskim Centrum Kultury odbędzie się koncert zespołu AVOCADO – finalistów pierwszej edycji X-FACTOR. Całkowity dochód z koncertu przeznaczony jest na rzecz Hospicjum Św. Ojca Pio w Pszczynie. Bilety w cenie 20 złotych do nabycia w Pszczyńskim Centrum Kultury.

 
« pierwszapoprzednia61626364656667686970następnaostatnia »

Strona 69 z 70

KONKURS PLASTYCZNY

„Wolontariat-otwarte serca, otwarte dłonie"


Termin składania prac
do 2 października 2017


REGULAMIN KONKURSU


AKCJA ZDOBYWAMY SZCZYTY

1.05.2017-30.11.2017

REGULAMIN AKCJI

KARTA UCZESTNIKA - PDF

KARTA UCZESTNIKA - DOCHospicjum otrzymało dotację z Fundacji PKO Bank Polski na zakup ssaka niezbędnego do udzielania pomocy chorym.

DZIĘKUJEMY!


Ważne informacje

Data

19 Listopada 2017
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Elżbieta,
Mironiega, Paweł,
Seweryn, Seweryna
Do końca roku zostało 43 dni.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 

Hospicjum Św. Ojca Pio w Pszczynie
Copyright 2010.