Projekt pomocy osobom niesamodzielnym
Vinaora Visitors Counter

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj300
mod_vvisit_counterWczoraj218
mod_vvisit_counterTen tydzień971
mod_vvisit_counterOstatni tydzień2606
mod_vvisit_counterTen miesiąc8542
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc12895
mod_vvisit_counterWszystkie dni1156493

Hospicjum Św. Ojca Pio - Aktualności
Urodziny ks. Józefa Marka PDF Drukuj Email
piątek, 19 maja 2017 06:17

Wczoraj z okazji urodzin odwiedziliśmy naszego kapelana ks. proboszcza seniora Józefa Marka w jego rodzinnej miejscowości Mszanie. Po uroczystej Mszy św. wspólnie z innymi parafianami świętowaliśmy urodziny księdza Józefa.
Dziękujemy za serce, przepiękną gościnę i rodzinną atmosferę!

 
Przedszkolni wolontariusze PDF Drukuj Email
środa, 17 maja 2017 06:05

Przedszkole nr 14 w Studzionce poznało ideę niesienia pomocy chorym poprzez spotkanie z naszą pielęgniarką, Bronisławą Gonską, która opowiadała dzieciom o swojej pracy, pokazywała wyposażenie specjalistycznej torby pielęgniarskiej i zachęcała do działania, bo wolontariuszem można być już od przedszkola! Drobne upominki wykonane własnoręcznie, żonkilowe Pole Nadziei - małe kroczki na miarę małych przedszkolaków z wielkim sercem. Dziękujemy za miłe przyjęcie, za otwartość. Zapraszamy do współpracy inne placówki oświatowe.

 
Nasze hospicjum ma nowych specjalistów z pielęgniarstwa w opiece paliatywnej! PDF Drukuj Email
wtorek, 16 maja 2017 06:09

Siedem osób pracujących w Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie zdało egzamin z zakresu pielęgniarstwa w opiece paliatywnej.

To bardzo ważny egzamin związany z umiejętnościami, uprawnieniami i kwalifikacjami zawodowymi, który zakończył dwuletni kurs specjalizacyjny. W kursie, pod kierunkiem Małgorzaty Baran - konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie pielęgniarstwa w opiece paliatywnej - z pszczyńskiego hospicjum wzięło udział sześć pielęgniarek i pielęgniarz. Uczestniczyli w zajęciach teoretycznych i praktycznych na stażach specjalizacyjnych w szpitalach, hospicjach i innych placówkach leczniczych województwa śląskiego.

Koszty kursu zostały sfinansowane przez hospicjum. Większość pieniędzy stanowiła dotacja z Budżetu Obywatelskiego Pszczyny w 2015 roku. Dzięki temu hospicjum O. Pio poszerzyło grono swoich specjalistów, z których pracy codziennie korzystają ciężko chorzy z Pszczyny i powiatu pszczyńskiego. 

Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie jest hospicjum domowym prowadzonym przez stowarzyszenie i działa od 18 lat. Co roku obejmuje opieką 150 chorych i 600 osób z rodzin chorych. W ciągu roku odbywa się około 6 000 wizyt domowych. Jednorazowo pod opieką hospicjum znajduje się nawet 30 chorych, którzy potrzebują profesjonalnej pomocy pielęgniarskiej i lekarskiej. Hospicjum zapewnia tę pomoc, a także posługę ze strony wolontariuszy niemedycznych, psychologów i rehabilitantów. Hospicjum prowadzi również wypożyczalnię sprzętu medycznego.

 
Zdobywamy szczyty :-) PDF Drukuj Email
czwartek, 11 maja 2017 15:15


 
Kwitnące "Pola Nadziei" PDF Drukuj Email
wtorek, 09 maja 2017 05:39

"Serce nadziei", czyli rabatka przy budowanym Domu św. Ojca Pio w Pszczynie przyciąga wzrok kolorami kwiatów. Wśród nich kwitną żonkile zasadzone przez dzieci z grupy III Przedszkola Publicznego nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie.

We wtorek, 25 kwietnia dzieci podziwiały kwiaty na rabatce, ale żonkile posadziły również w przy swoim przedszkolu (przy ul. Księżycowej 27). Sadzenie cebulek żonkili związane jest z programem "Pola Nadziei". Te rozkwitające na wiosnę piękne, żółte kwiaty są symbolem nadziei. Przypominają o ludziach samotnych i chorych potrzebujących pomocy oraz o tym, że każdy z nas może i potrafi, w różny sposób, wspierać innych w trudnych chwilach.

Żonkile sadziła także młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie. Rabatka jest przy kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pszczynie.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 71

1 % dla Hospicjum


Jeśli jesteś emerytem, rencistą możesz przekazać swój 1% wypełniając prostą deklarację PIT OP

Pobierz tu PIT OP


JUŻ WKRÓTCE ROZPOCZĘCIE AKCJI ZDOBYWAMY SZCZYTY

1.05.2018-30.11.2018

REGULAMIN AKCJI

KARTA UCZESTNIKA - PDF

KARTA UCZESTNIKA - DOCHospicjum otrzymało dotację z Fundacji PKO Bank Polski na zakup ssaka niezbędnego do udzielania pomocy chorym.

DZIĘKUJEMY!


Ważne informacje

Data

26 Kwietnia 2018
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Artemon, Klaudiusz,
Klet, Marcelin,
Marcelina, Maria,
Marzena, Spycimir
Do końca roku zostało 250 dni.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 127 gości 

Hospicjum Św. Ojca Pio w Pszczynie
Copyright 2010.