mod_vvisit_counterWszystkie dni1092092

Wolontariat PDF Drukuj Email

Nasze hospicjum poszukuje wolontariuszy chętnych do pracy na rzecz drugiego człowieka.

Poszukujemy:

• ludzi kreatywnych m.in. osoby z umiejętnością obsługi komputera, uzdolnione plastycznie, ekonomistów, inżynierów, nauczycieli
  • młodzież od 18 lat
  • osoby chętne do pracy z chorym - lekarzy, pielęgniarki, psychologów, rehabilitantów, osoby niemedyczne, które chcą otoczyć opieką ludzi chorych
  • osoby do pracy w magazynie hospicjum m.in. konserwatorów sprzętu

Hospicjum tworzą osoby różnych zawodów i kwalifikacji. Są wśród nas wolontariusze medyczni i niemedyczni towarzyszący chorym i rodzinie.

Wszystkich chętnych pragnących włączyć się w posługę hospicyjną zachęcamy do wizyty podczas środowego dyżuru osoby odpowiedzialnej za wolontariat w godzinach od 16.30 do 18.00.

W każdy drugi wtorek miesiąca o godz. 17.00 w hospicjum odbywają się spotkania. W czasie spotkań odprawiana jest Msza Święta w intencji chorych, osób które odeszły, ich rodzin oraz intencji wszystkich posługujących w hospicjum.
Spotkania służą także szkoleniu wolontariuszy.

Po Mszy Świętej rodziny zmarłych podopiecznych wspólnie spotykają się z naszymi wolontariuszami i psychologami.

Zapewniamy przeszkolenie w zakresie opieki paliatywnej.

KONKURS PLASTYCZNY

„Wolontariat-otwarte serca, otwarte dłonie"

Termin składania prac
do 2 października 2017