Rusza kolejny nabór opieki nad niesamodzielnymi! PDF Drukuj Email
wtorek, 11 lipca 2017 00:00

Ponawiamy nabór osób do objęcia opieką w domach w ramach projektu pn. „Społeczność siłą rozwoju - rozwój usług opiekuńczych na terenie objętym LSR Ziemia Pszczyńska” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020  (Europejski Fundusz Społeczny).

Zgłaszać można osoby z terenów wiejskich tj. powiat pszczyński (bez miasta Pszczyna), Bieruń, Bojszowy, Wyry, Orzesze, Ornontowice.

O przyjęciu pod opiekę decyduje ostatecznie wizyta pielęgniarska w domu osoby niesamodzielnej.

ZAPRASZAMY DO ZGŁASZANIA OSÓB NIESAMODZIELNYCH DO OBJĘCIA OPIEKĄ W DOMACH

Informujemy o możliwości dalszego składania zgłoszeń do objęcia opieką w domach!

KTO MOŻE BYĆ OBJĘTY POMOCĄ ?

Bezpłatną pomocą objętych zostanie 33 mieszkańców, którzy ze względu na stan zdrowia są niesamodzielni. Opieka dotyczy również opiekunów faktycznych tych osób między innymi w postaci grup wsparcia.

Osoby niesamodzielne - o przyjęciu pod opiekę decyduje ostatecznie wizyta pielęgniarska w domu osoby niesamodzielnej, pomocna jest karta oceny stanu chorego (załącznik 3)

Osoby pochodzące z terenów wiejskich powiatu pszczyńskiego (bez miasta Pszczyna), Bieruń, Bojszowy, Wyry, Orzesze, Ornontowice.

CO JEST POTRZEBNE DO ZGŁOSZENIA?

Należy spełnić powyższe warunki oraz dostarczyć do siedziby Hospicjum następujące dokumenty:

• wypełniony formularz zgłoszeniowy (załącznik nr 1); - tu musi być info o dochodzie
  • Skierowania do objęcia opieką (załacznik nr 2);
  • Karty oceny skali Barthel (załącznik nr 3);
  • Oświadczenia o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych (załącznik nr 4).
  • Opcjonalnie – zaświadczenia o niepełnosprawności

Skierowanie i Karta oceny stanu klinicznego wystawiona powinna być przez lekarza POZ lub lekarza ubezpieczenia zdrowotnego udzielającego świadczeń w szpitalu oraz wypis ze szpitala. Skierowanie i Kartę należy wydrukować (załącznik nr 1 i załącznik 2 dostępne poniżej) i przekazać lekarzowi kierującemu.

JAKIE WSPARCIE MOŻNA UZYSKAĆ ?

Usługi opiekuńcze realizowane są już od 3 lipca 2017 r.

Po przyjęciu zgłoszonej osoby powoływany jest zespól do opieki w skład którego wchodzi pielęgniarka, opiekun, psycholog, terapeuta lub osoba przeszkolona do udzielania wsparcia psychologicznego, rehabilitant.

W trakcie pierwszej wizyty określany jest harmonogram pomocy, plan.

Pomoc psychologiczna i rehabilitacyjna jest pomocą zależną od potrzeb. Przewidywane są maksymalnie dwie wizyty specjalistyczne na miesiąc.

Możliwe są wszelkie konsultacje telefoniczne oraz w siedzibie Hospicjum.

Tworzona jest grupa wsparcia dla opiekunów faktycznych osób niesamodzielnych.

Dla każdego pacjenta świadczenia udzielane będą w zakresie i formie adekwatnej do jego stanu zdrowia i indywidualnych potrzeb zdiagnozowanych przez zespół.

Czas objęcia opieką ustala się na 3 miesiące z możliwością przedłużenia o kolejny 3 miesiące.

JAKI JEST CEL PROJEKTU?

Celem głównym projektu jest ułatwianie dostępu do przystępnych, niedrogich, trwałych oraz wysokiej jakości usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych świadczonych w miejscu zamieszkania. Celem szczegółowym jest wzrost dostępności i jakości usług społecznych zapobiegających ubóstwu i wykluczeniu społecznemu na całym obszarze LSR Ziemia Pszczyńska (LSR ZP). Założeniem działań projektu jest wzrost dostępności
i wyrównania dysproporcji terytorialnych w zakresie usług społecznych przekładający się na wzmocnienie kapitału społecznego woj. śląskiego.

KTO ZA TO ZAPŁACI?

Objęcie opieką osób niesamodzielnych i ich opiekunów formalnych jest bezpłatne dla odbiorców. Projekt jest finansowany do 31.12.2018 roku w 93% ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków publicznych.

KONTAKT I DOSTĘP DO INFORMACJI MOŻLIWY JEST POPRZEZ:

• biuro Hospicjum św. Ojca Pio ul. M.Skłodowskie-Curie 1, 43-200 Pszczyna
  • stronę internetowej Hospicjum www.hospicjumojcapio.pless.pl w zakładce Niesamodzielni
  • telefon: 32 7386262, 601243415

DOKUMENTY DO POBRANIA

KONKURS PLASTYCZNY

„Wolontariat-otwarte serca, otwarte dłonie"

Termin składania prac
do 2 października 2017