Akcje coroczne PDF Drukuj Email

Czym są Pola Nadziei ?

Pola Nadziei to coroczna kampania prowadzona przez Hospicjum wraz z innymi hospicjami w całym kraju. Działania te są koordynowane przez Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie.Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.
Wiosną, kiedy żonkile kwitną - zbieramy fundusze na prowadzenie opieki hospicyjnej. Jesienią sadzimy cebulki żonkili, by wiosną kwiaty zakwitły.
Celem prowadzonej akcji jest również szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych.

AKCJA ZDOBYWAMY SZCZYTY

1.05.2017-30.11.2017